Berat Albayrak... Bu ülkede davası olana düşman kesiliyorlar!..

Berat Albayrak... Bu ülkede davası olana düşman kesiliyorlar!..

Küresel sermayenin memuru olmayı kabul etseydi baştâcı edilirdi...

Akşam gazetesi yazarlarından Kurtuluş Tayiz, bugünkü "Albayrak neden hedefte" başlıklı yazısında, Berat Albayrak'ı hedef alan karalama ve iftiraların nedenini sorguladı...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı en son CHP sözcüsü Faik Öztrak, küçümseyici bir dille hedef almıştı. O Faik Öztrak ki, otel odalarında IMF ile gizli görüşmeler yaparken kameralara yakalanmış, "Hayırdır, sen muhalefetsin, IMF ile ne bu gizli gizli fingirdeşmeler" eleştirilerine muhatap olmuştu....

Muhalefetin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra en çok hedef aldığı ismin Berat Albayrak olduğunu belirten Kurtuluş Tayiz, Berat Albayrak için, "Küresel sermayenin memuru olmayı kabul etseydi bugün yıldızı parlatılan, yüceltilen bir isim olacaktı" diye yazdı...

"İşin özü şu" diyen Tayiz, "Bu ülkede davası olana düşman kesiliyorlar" dedi...

İşte Kurtuluş Tayiz'in o yazısından bir bölüm:

"Muhalefetin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra en çok saldırdığı isimlerden biri de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak.

Damat” küçümsemeleriyle, “ekonomiyi batırdı” suçlamalarıyla neredeyse her gün linç edilmekte, itibar suikastına uğramakta.

(...)

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın “sosyete damat” sözleri de tepki çekmişti. Albayrak, ailesiyle ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “damadı” olmakla övündüğünü de ayrıca vurguladı.

Tabii, ekonomi yönetiminin başında olmak kolay değil. Koronavirüs vakasıyla işleri iki kat daha fazla ağırlaştı. Ekonomideki en küçük kötü gidişin faturası onlara çıkıyor. Türkiye de bu, çok daha fazla böyledir.

Muhalefet, ekonomi yönetimine eleştiri yapmak yerine işin kolayına kaçarak gerçeklerden kopuk suçlamalar üretmeye çalışıyor. Bakan Albayrak’ın özellikle hedef seçilmesi de anlaşılmaz değil.

İşin özü şu: Bu ülkede davası olana düşman kesiliyorlar. İstiyorlar ki, siyasetçinin ülkesiyle ilgili iddiaları, hedefleri, amaçları olmasın. Göbekten küresel merkezlere bağlı olsun istiyorlar.

Berat Albayrak, eğer küresel sermayesinin memuru olmayı kabul etseydi, dünya bankasının direktiflerine göre davransaydı bugün muhtemelen yıldızı parlatılan, yüceltilen isimlerin başında geliyor olacaktı. Küresel merkezlerden Türk hazinesine uzanan mekanizmaları bozmasaydı bu kadar hedef haline getirilmeyecekti."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum