"Akıncı TİHA’dan kim rahatsız oluyorsa, küresel sömürü ve terör baronlarının safındadır… Emperyalizmin uşağıdır!"

"Akıncı TİHA’dan kim rahatsız oluyorsa, küresel sömürü ve terör baronlarının safındadır… Emperyalizmin uşağıdır!"

Türkiye savaş içinde. Tıpkı Milli Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi sömürgeci, emperyalist güçlere karşı savaş içinde. Terör örgütlerinin arkasındaki küresel sömürü ve terör baronlarının, küresel şer odaklarıyla savaş içinde.

Akşam gazetesi yazarlarında Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, bugünkü yazısında, Akıncı TİHA’dan rahatsız olanların rahatsızlıklarını sorguladı... Akıncı TİHA’nın teknik özellikleriyle göz kamaştırdığını söyleyen Hacısalihoğlu, “AKINCI TİHA, Türkiye’yi dünyada bu sınıfta insansız hava aracı geliştiren ilk 3 ülkeden biri yapacak” ifadelerini kullandı...

Türkiye’nin bu büyük başarısını hazmedemeyen ve direkt ve dolaylı yollardan bunu eleştiren CHP’li Faik Öztrak ve Sezgin Tanrıkulu’na da cevan Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu; “İçimizde bununla gurur duymayanlar da var. Bırakınız gurur duymayı, karalamaya kalkışanlar da var ve onlar Türkiye’nin iyiliğini istemeyen, yıllardır onu silah pazarı haline getirenlerle aynı yabancı gemideler. Yıllardır sattıkları silahın sahibi değil, tutsağı haline getirenlerile aynı kaygı içindeler” dedi...

Hacısalihoğlu; “Bayraktar Akıncı TİHA’nın, tüm bu görevlerinden kimrahatsız oluyorsa, küresel sömürü ve terör baronlarının safındadır… Emperyalizmin uşağıdır…” ifadelerini kullandı..

İşte Akşam yazarı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nun o yazısından bir bölüm:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’a laf atarak;“sizde sosyete damat çok, kuru sıkıcıyı gönderin yerine reklamını yaptığınız havacıyı getirin cümlelerini kurabilenlerin derdi nedir? Türkiye eskiden olduğu gibi İsrail’in iha’sı Heronlarına mı muhtaç olsun? Küresel silah tüccarının insafına mı terk edilsin? Bu nasıl bir muhalefet anlayışıdır? Bir defa da olsa bu ülke ve millet menfaatine yapılan iyi bir şeyi övmek bu kadar mı zor? Bu nasıl bir üslup dur? Gerçekten çok üzücü ve ibret verici.

Bir diğeri de; “PYD terör örgütü değildir” diyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, çok rahatsız olmuş Bayraktar Akıncı TİHA’dan. Aynı zat, daha önce de Bayraktar İHA ve SİHA için de çok rahatsızdı. Şimdi de demiş ki; Savaşı, savaş araçları üretimini, ölümü ve öldürmeyi “çocuk oyuncağı”, sosyal medyada takipçi artırma, ergenlik atarları gibi atraksiyonlarla bu dönemde parlatılmasını sakin bir biçimde bir kez düşünün derim.

Bu zata ve onunla aynı safta olanlara hatırlatalım; evet Türkiye savaş içinde. Tıpkı Milli Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi sömürgeci, emperyalist güçlere karşı savaş içinde. Terör örgütlerinin arkasındaki küresel sömürü ve terör baronlarının, küresel şer odaklarıyla savaş içinde.

Bilesiniz ki; İstiklal mücadelemiz hiç eksilmeden sürüyor ve sürmeye devam edecek.

Bayraktar Akıncı TİHA bunun için görev alacak. PKK/PYD/DEAŞ ve bilumum emperyalistlerin terör beslemeleriyle karşı görev alacak. Zalimlere karşı mazlum halkların istiklali için görev alacak. Peygamber ocağının, Mehmetçiğin yanında onunla birlikte görev alacak. Kuvva-i Milliye ruhuyla görev alacak. Türkiye’nin istiklali ve istikbali için görev alacak.

Bayraktar Akıncı TİHA’nın, tüm bu görevlerinden kim rahatsız oluyorsa, küresel sömürü ve terör baronlarının safındadır… Emperyalizmin uşağıdır… Bilesiniz…"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.