Ufuk Coşkun yazdı; "Erdoğan’a yapılınca mizah, CHP olunca mahkeme!"

Ufuk Coşkun yazdı; "Erdoğan’a yapılınca mizah, CHP olunca mahkeme!"

Ne diyordu Kemal Kılıçdaroğlu; “ Eleştiriye, mizaha tahammül edeceksin, etmelisin! Mizahın önüne geçemezsin!”

CHP Grup Başkan Vekili; “Sabah Gazetesi yazarı Salih Tuna tarafından bugün ve çeşitli tarihlerde gayriciddi bir üslupla kaleme alınan köşe yazıları hakkında gerekli tüm yasal yollara başvuracağım” diyerek güya basın özgürlüğünü savundu!

Tabi ki öyle değil, onlara göre basın özgürlüğü; muhalefetin Erdoğan’a hakaret ve küfür ettiğinde, devlet aleyhinde casusluk yapıldığında bir anlamı olur.

Öyle olsa bir derginin boydan boya “Tayyipler Âlemi” diyerek servis ettiği envaiçeşit hayvan karikatürlerini mizah diye savunurlar mıydı?

Ne diyordu Kemal Kılıçdaroğlu; “ Eleştiriye, mizaha tahammül edeceksin, etmelisin! Mizahın önüne geçemezsin!”

İyi de Salih Tuna’nın yaptığı da mizah değil mi? Neden söz konusu Salih Tuna olunca apar topar kalkıp mahkemeye vereceğim diye tutturuyorsunuz? Hani mizaha tahammül edecektiniz!

Erdoğan’a yapılınca mizah, CHP’ye yapılınca mahkeme. Yesinler sizin tahammülünüzü!

Tamam, CHP’nin tavrını, karakterini, samimiyetsizliğini biliyoruz da beni asıl düşündüren; Kurtuluş Tayiz’in de ifade ettiği gibi AK Parti’nin ayağına kadar gelen bu fırsatı tepmesi.

Geçenlerde sosyal medyada bir gecede milyon kere tweet atınca dünyayı fethettiğini sanan hesaplardan da pek bir şey göremedik doğrusu.

Ne yani, bu kadar mıydı? Ayşenur Arslan’ı günlerce gündemde tutan AK Partili yeşil benekli hesaplar böyle bir fırsatı nasıl heba eder?

Bunları geçtim, eften püften taglara yazan AK Partili vekiller, teşkilat başkanları, belediye reisleri, gençlik kolları vs. onlardan da pek ses çıkmadı.

Salih Tuna epeydir güçlü kalemiyle, mizahı da devreye sokarak harikulade yazılar çıkarıyor. Bu yazılar elbette adrese teslim yazılar.

Mizahın gücünü henüz keşfedememiş kişilere bunu anlatmak zor, ancak bilinmelidir ki bugün en etkili algı mizahtır. Ve bunu aramızda Salih Tuna’dan başka ustalıkla yapan başka bir isim yok.

Sosyal medyadan sorumlu yetkililer, yeşil nokta, kırmızı nokta şeklinde yürüttükleri sosyal medya etkinliğinden başını kaldırıp sahici anlamda bugün bu meseleyi gündem edebilirlerdi.

Bu yazıların tüm gruplarda dağıtımı sağlanabilir CHP’nin verdiği pas fevkalade doksana çakılabilirdi.

Ama onların gündemi,“trollerin kardeşliği”, “CHP’li Ekrem çöküyor” türünden yine çerez gündemlerdi. Eh, bu tür savruk, seviyesiz kampanyalarla da ancak CHP’lileri konsolide etmekten başka bir işe yaramıyorlar ya!

Gerçeğe dokunan, algıları tersine çeviren, sahici ve kaliteli yazılar sosyal medyada gündem edilmiyor. Haber siteleri kayıtsız kalıyor.

İmamoğlu olunca “çıldırmamak elde değil” diyerek yerinden fırlayan arkadaşlar, bugün Salih Tuna’nın geçeklere temas eden mizahi yazısı üzerine, hakkında dava açılacak olmasına da çıldırmaları gerekmez miydi?

Söz konusu AK Parti’ye ve Erdoğan’a hakaret olduğunda muhalefet yazarına çizerine basın özgürlüğü kisvesi altında nasıl da sahip çıkıyor?

Sizin sosyal medya dediğiniz alan tam da bugün için vardı. Neden harekete geçirmediniz yeşil noktalı mili hesapları?

“Milli hesaplar bir araya gelsin” diyerek takipçi kasan yazarlardan da pek ses gelmedi? İyi de ne diye topladınız onca hesabı?

Troll kardeşliği diyerek yeri göğü inleten bu hesapları organize edip CHP’nin verdiği bu büyük açığı deşifre etsenize? Sessiz sedasız günü kapattılar.

Her zaman olduğu gibi bir avuç yazar olmasa sosyal medyanız bitik, haberiniz olsun. Teşkilat başkanlarından, vekillerine varana kadar sosyal medyası ve gündemi olmayan bir parti nasıl algı üretecek doğrusu içler acısı bir durum.

Ufuk Coşkun / Parantez Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum