Ufuk Coşkun yazdı; Covid-19: Bir şeyler dönüyor!

Ufuk Coşkun yazdı; Covid-19: Bir şeyler dönüyor!

Şimdi bu çerçeveden bakıldığında virüsten ziyade insan psikolojisi üzerine çalıştıkları görülüyor.

Covid-19: Bir şeyler dönüyor!

Bilindiği gibi, Covid19 sadece Türkiye’deki komplo teorisyenleri ve fütüristlerin ilgisini çekmiyor. Birçok ülkede salgınla alakalı çok çeşitli iddialar ortaya atılıyor.

Daha geçenlerde Amerikalı doktorJudyMikovist, virüsün laboratuvarda manipüle edildiğini ve bilimsel gerçeklerin saklandığını iddia etmişti.

Covid19’un bir illüzyon olduğunu savunan ve bir avuç psikopat küresel tarikat mensubunun milyarlarca insanı eve hapsederek dünyayı küresel faşist, Orwellian devletine doğru ittiklerini söyleyen David Icke de bunlardan biri.

Icke, 1990’lı yıllardan beri araştırmalar yapan ve bu konularda 21 kitap yazmış bir İngiliz yazar. Ülkesinin ana akım medyası tarafından pek sevildiği söylenemez. Facebook ise yanlış bilgiler veriyor gerekçesiyle hesabını kapatmış.

Bu tür insanların ne dediği ilgimi çeker.

Icke, bu işe Çin’de karar verildiğini söylüyor. Verdiği bilgiler ise yenilir yutulur cinsten değil. Eminim birazdan siz de şaşıracaksınız.

Çinliler çeşitli sebeplerle hasta olan insanların akciğerlerindeki sıvıdan genetik materyal aldı diyor Icke. Ama çok az sayıda insandan.

Ve onlar bizim genetik materyal diyebileceğimiz şeyi buldular. Bu izole bir virüs değildi. Yani materyal orada çeşitli sebeplerden ötürü bulunuyor olabilir. Kaldı ki genetik materyal zaten herkesin vücudunda fazlasıyla mevcut.

İşte bunlar hastalığa neden olan virüsün adını Covid19 koydular. Tam da bu noktada testin yaptığı şey de sadece bu materyali büyütmek ve genişletmektir.

RT-PCR testi bilindiği gibi birçok yönden işe yarayan bir test.Bu testin mucidi Kary Mulllis, bu test, bulaşıcı hastalığı teşhis etmek için kullanılmamalıdır demesine rağmen Covid19’da ısrarla bu testi kullanıyorlar.

Çünkü testin yaptığı şey zaten var olan genetik materyali test ediyor. Eğer bu materyal varsa sonuç pozitif çıkıyor!

Diğer taraftan 1890’dan beri ana akım tıp tarafından bilinen KochPostulatı’nda uygulanan dört kriterden(meraklısı bakabilir) tek bir tanesinin bile Covid19 için uygulanmadığını söylüyor Icke.

Andrew Kaufman’ın tanımladığı bir araştırmaya göre de, bir hücre zehirlendiğinde eksozom adı verilen bir şey salgılar. Bu zehirlenmiş hücre, bağışıklık sisteminin doğal ve günlük yanıtının bir parçasıdır.

 Bu eksozomlar sadece hücre zehirlenmesiyle ortaya çıkar. Bu da birçok sebepten olabilir. Toksitite de olabilir. Nedeni, korku, stres nedenli de olabilir. Şu sıralar dünyadaki yaşanan stresi ve korkuyu düşünebiliyor musunuz?

Diğer taraftan enfeksiyon nedeniyle, başka bir hastalık sebebiyle ya da elektromanyetik nedenlerle de olabilir. Yani bu durumlarda eksozomlar salgılanır.

Şimdi bu eksozomların mikroskopla incelendiğinde ilginçtir Covid19 ile aynı olduğu görüldü. Kısacası bir eksozom ve Covid19 aynı hücre reseptörüyle birbirine kilitleniyor.

 Yani vücutta var olan genetik materyal, test ile birlikte malum pozitif olarak karşımıza çıkıyordu.

Kısacası mevcut hastalıkların sebep olduğu, olacağı ölümler bile Covid19 olarak etiketlendi.

Eddie Large mesela Covid19 nedeniyle öldüğü söylendi ancak o kalp yetmezliği sebebiyle yaşamını yitirmişti.

İtalya’da Covid19’dan ölenlerin yüzde doksanından fazlasının mustarip olduğu farklı hastalıklar vardı.

Ne var ki Çin’de olağanüstü bir tepkiyle büyütülen salgının birden bıçak gibi kesilmesi ve yapılan hastanelerin de birden kapatılması gibi bir tuhaflık da söz konusu.

Icke, insanların karantina altında tutulma nedenleri üzerine de bir şeyler söylüyor. Ona göre Rockefeller ailesinin kurucusu olduğu ve Gates’in fonladığı Dünya Sağlık Örgütü’nün karantina baskısı bir kurmacadan ibaret.

Başındaki adam da zaten sağlık skandallarıyla ünlenmiş çapsız bir kukla.

Özellikle İngiltere’de karantina sürecinin mimarlarından İmperial College’den Prof. Neil Ferguson, bu virüs nedeniyle İngiltere’de 250 bin ile yarım milyon arasında insanın öleceğini hesaplamıştı. Amerika için verilen rakam ise 2,1 milyon idi.

Böyle olunca tüm insanlar evlere mahkûm edildi. İşin ilginç tarafı Ferguson’un çalıştığı bölüm Bill ve Melinda Gates Vakfı tarafından fonlanıyor. Bu salgın sürecinde hangi taşı kaldırsak altından Gates çıkıyor.

Neticede ortada bu tür iddialar da var. Katılırsınız ya da katılmazsınız bu alternatif bir bakış açısıdır.

Şimdi bu çerçeveden bakıldığında virüsten ziyade insan psikolojisi üzerine çalıştıkları görülüyor. Eğer bu korkuyu yönlendirebilirlerse ki bu işin sonucunda geçim ve gelir problemleri de baş gösterecek tüm insanları bambaşka bir dünya bekliyor olacak.

Zavallı politikacıların bu düzene uyum sağlamaktan başka da çareleri yok gibi görünüyor.

 

Ufuk Coşkun / Parantez Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum