Türkiye’ye Karşı Alçak Operasyon

Türkiye’ye Karşı Alçak Operasyon

Gazeteci Erkan Tan ve Ekonomist Faruk Erdem, Türkiye'ye dolar operasyonu yapıldığını anlattı.

Gazeteci Erkan Tan ve Ekonomist Faruk ErdemCumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel bankalara tepki göstermesinin ardından Türkiye'ye dolar operasyonu yapıldığını anlattı. TÜSİAD'ın ise IMF'den borç alınmasını istediğini söyledi.

Programın konuğu Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü Faruk Erdem şunları söyledi:

Burada 4 şey görüyorum ben; 'sen misin, SWAP line'larını kısıp para kaçırmamızı engelleyen! Böylece biz oraya para kaçıralım.' Onlar oradan gelsinler bizim ekonomimizi çökertmeye çalışsınlar. İki; 'sen misin, haftaya Merkez Bankası'nı toplayıp faiz düşürecek olan! Sen misin, IMF'ye gidip yalvarıp para istemeyen!' Bakıyoruz, bazı yayın organlarına: 'Vay arkadaş, neden istemiyorsunuz IMF'den ya, istemeniz lazım.' Buradaki argüman da şu; 'piyasa istiyor.' Böyle bir şey var; kendisi istiyor da... 'Sen niye IMF'den para almıyorsun? Dolarlar buraya gelsin, cukkamızı dolduralım.' Bu insanlar da yıllarca çalışıp o parayı faiziyle geri ödesin. Bugün IMF Başkanı'nın bir açıklaması var. IMF kendisi para arıyor, kendisine hayrı yok. Dördüncüsünü de söyleyeyim; 'sen misin, özel bankaların bu ülkeyi sömürüp at oynatmasına izin vermeyen. Sen misin, milli ve yerli olan! Ben de 10-15 kuruşluk adamım, 10-15 kuruş doları oynatırım' diyor. Şimdi bunları görmek lazım Erkan Bey, tamam tekniğine bakalım ama neden bizde bir gecede böyle yükseliyor. Nasıl anlıyoruz? Zaten adamları çıkıp konuşuyor, yani. İşte buradan anlıyoruz.

 

TÜSİAD'ın 'IMF' Israrı

TÜSİAD Başkanı'nın IMF'den borç alınmamasını eleştirdiğini söyleyerek, "Dün bizim haberin bir tanesinde vardı yani, TÜSİAD Başkanı 'Piyasa bunu kötü algılayabilir' diyor. Yani 'Git al' diyor." eklemesini yaptı.

Bir anekdot daha aktaran Tan, "Bu arada bu açıklamaları yapan TÜSİAD Başkanı, Milli Dayanışma Kampanyası'na katkı sundu mu sunmadı mı, hiç ortada yok" ifadelerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.