TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Ankara Barosu'nun açıklamasına tepki!

TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan Ankara Barosu'nun açıklamasına tepki!

Bunlar da "eşcinsellerin safında" Diyanet'e ve Ali Erbaş'a yardırmakla meşguller!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Ankara Barosu'nun, İslam'ı hedef alan açıklamasına karşı çıktı!

Ankara Barosu'nun Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı hedef alan açıklamasına bir tepki de Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan geldi. Feyzioğlu, "Bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir' ifadelerini kullandı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kovid-19'a ilişkin koordinasyon toplantısının ardından görüntülü açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın hutbede kullandığı sözlerle ilgili Ankara Barosu'nun yaptığı saldırgan ve İslam düşmanı açıklamaya değinen Feyzioğlu, 

"Ankara Barosu tarafından yapılan sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir." dedi.

metin-feyzioglu-parantez-haber-002.jpgankara-barosu-aciklamasi.jpg

 Ankara Barosu Başkan ve Yönetiminin Türkiye'nin gerçek gündemini değiştirmiş olmasından üzüntü duyduklarını belirten Feyzioğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Kovid-19 salgını sebebiyle ülkemiz ve adliyelerin fiilen kapalı olması dolayısıyla meslektaşlarımız, sağlık kaygıları yanında büyük bir ekonomik sıkıntıyla mücadele etmektedir. Bu süreçte avukatların meslek örgütlerine düşen sorumluluk, zor zamanlar yaşayan meslektaşlarımıza el birliğiyle sahip çıkmaktır. Onları hem sağlık hem ekonomik anlamda koruyacak tedbirleri almak ve bunun takipçisi olmaktır."

Feyzioğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Ankara Barosu 100 yıllık Cumhuriyet’in koca çınarıdır.Yöneticilerinin bu nedenle sorumlulukları büyüktür. Her atılacak adımın,her yazılacak kelimenin bu sorumluluğun izlerini taşıması gerekir. Ankara Barosu tarafından yapılan bu sorumsuz açıklamayı tasvip etmemiz mümkün değildir."

NE OLMUŞTU?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma hutbesinde "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor, eşcinselliği lanetliyor, bunun hikmeti hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir" diyerek İslam'ın emir ve yasaklarını hatırlatmıştı!..

Ankara Barosu, Erbaş'ın bu ifadeleriyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın insanlığın bir kesimini nefretle aşağılayıp kitlelere hedef gösterdiği konuşmayı şaşkınlıkla ve ibretle izledik. Şaşkınlığımız; sesi çağlar öncesinden gelen bu şahsın, bir devlet kurumunun başında oturup söylemini kutsal sayılan değerler üzerine inşa ederek halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesindeki kan kokan cüreti sebebiyledir" ifadelerini kullanmıştı.

Feyzioğlu kadar olamadılar!

Öte yandan, İHD, Ankara Barosu ve sapıkların, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a ve Dine-Diyanet'e saldırdığı bu süreç boyunca, sapıkların safında yer tutan ve onların "g*tsel sorunlarını" her şeyden önemli gören, Gültekin, Bekaroğlu, Yeneroğlu gibi hepsi "Milli Görüş kökenli" bu tiplerin bir Metin Feyzioğlu kadar, küstahlığa ve İslâm'a yönelik saldırganlığa karış çıkmadıkları da görüldü!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.