Şükrü Sak; "Hem dışarıdan fonlanıyorlar, hem kara parayla besleniyorlar!"

Şükrü Sak; "Hem dışarıdan fonlanıyorlar, hem kara parayla besleniyorlar!"

"Bunlar da gazeteciliğin yüz karası ilan edildi mi?"

Gazeteci Şükrü Sak, Sezgin Baran Korkmaz olayı ile ortaya çıkan, kirli ilişkiler ağını Yeni Akit'e değerlendirdi...

Muhalif medya, kendinden olmayan gazetecilerin ortaya çıkan kirli-akçeli işleri konusunda kıyameti koparırken, kendi grubundan olan gazetecilerle ilgili rezil bir çifte standart sergilediklerine dikkat çeken Sak; "Bunlar da gazeteciliğin yüz karası değil mi? Gazetecilik mesleğini bataklığa çeviren işte bu ilkesizliktir" diye konuştu...

Maskeleri düşürdü

Gazeteci Yazar Şükrü Sak da, Artı 1 TV meselesinin Veyis Ateş konusundan daha vahim, daha şok edici olduğunu söyledi. Basın meslek kuruluşlarının suskunluğunun manidar olduğuna dikkat çeken Şükrü Sak, şöyle konuştu: “Sezgin Baran Korkmaz’ın kara para aklama iddialarıyla birlikte gündeme gelen diğer hususlar içerisinde en önemli başlık Artı 1 TV meselesidir. Medya üzerinden yürütülen organize algı operasyonlarının nasıl gerçekleştirildiğini görmüş olduk. Kendisini ‘muhalif’ olarak tanımlayanlar, ‘havuz’ ya da ‘yandaş’ diyerek gazetecilere büyük operasyonlar düzenliyordu. Şimdi açığa çıktı ki bu muhalif medya, esas itibariyle kara parayla örgütlenmiş bir operasyon medyacılığı yapıyormuş. Sezgin Baran Korkmaz meğerse bir medya grubu satın almamış, gazetecileri satın almış. Peki bu vahim tablo karşısında basın meslek kuruluşları ne yapıyor? Farklı husus değil, bu kuruluşlar aynı meselede böylesine farklı bir tutum nasıl sergileniyor?”

yeni-akit-manset-namusluysaniz-bunlari-da-gorun.jpg

Mesleğin yüz karaları

Daha önce T24, Bianet, Medyascope gibi muhalif medya kuruluşlarının ABD’den fonlandıklarının açığa çıktığını belirten Şükrü Sak şöyle devam etti: “Bu gösterir ki, bunlar bir gazetecinin kara parayla nemalanmasına değil, o kara paranın kendilerine akmamasına tepki koyuyor. Meğerse Veyis Ateş’i kendilerinin kara para skandalını aklamak için kullanmışlar. Veyis Ateş dışında Uğur Dündar, Sevilay Yılman, Mollaveisoğlu gibi birçok gazetecinin de ismi geçiyor. Nerede Türkiye Gazeteciler Cemiyeti? Bir kınama veya açıklama yayınladı mı? O gazetecilerin ifadesini aldı mı? Bunlar da gazeteciliğin yüz karası ilan edildi mi? Hem dışarıdan fonlanıyorlar, hem kara parayla besleniyorlar hem de bu ülkenin değerlerine bağlı çizgide siyaset ve gazetecilik yapanlara saldırıyorlar. Bu, muhalefetin ve basın meslek kuruluşlarının ‘benim hırsızım iyidir’ tavrıdır. Gazetecilik mesleğini bataklığa çeviren tavır işte bu ilkesizliktir.”

Haberin tamamını okumak için:

yeni-akit-sukru-sak-iki.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.