Soruşturma başlatıldı!

Soruşturma başlatıldı!

9 Eylül'de yaptığı konuşma büyük tepki çekmişti!

İzmir'de düzenlenen 9 Eylül İzmir'in kurtuluşu töreninde konuşan İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ifadeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere kamuoyunun tepkisini çekmişti.

İçişleri Bakanlığı soruşturma izni verdi!

İçişleri Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve belediye yönetimine, 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu törenlerinde yapılan konuşmayla ilgili üç ayrı soruşturma izni verdi.

Tunç Soyer, 9 Eylül'de yaptığı konuşmada;

 “Yüz yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Sadece ve sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ayaklar altına aldılar, teslim oldular. Bir sabah emperyalist ülkelerin askerleri, kirli çizmeleri ve kirli emelleriyle körfezin sularını ve güzelim şehrimizi işgal etti” demişti...

Bu sözler kamuoyunun ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük tepkisini çekmiş, Erdoğan, Tunç Soyer'e; “Sen Osmanlı’ya hakaret edebilecek hadde ne zaman ulaştın? Be hadsiz, bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı. Ama bu millet bu gençlik inanıyorum ki ilk seçimde bunlara haddini bildirecek.” Demişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.