PKK'ya Böyle Para Aktarmışlar

PKK'ya Böyle Para Aktarmışlar

HDP'li Kars Belediyesi'nin ‘koronavirüsle mücadele' bahanesiyle, PKK'nın dağ kadrosunda bulunan teröristlerin ailelerine yurt dışındaki PKK'lılar aracılığıyla yardım yaptığı tespit edildi.

HDP'li Kars Belediyesi, PKK'lıların ailesine doğrudan yardım ulaştıramayınca çareyi 'kardeş aile' formülünde buldu. Belediye Almanya merkezli sözde 'Kürt Kızılayı'na liste gönderiyor, sözde kuruluş da ailelerin örgütten kopmaması için onlara Avrupa'dan bağışçı buluyor.

Koronavirüs Bahaneli Yardım

6 Nisan'da HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın duyurduğu kampanya, PKK'lı ailelere doğrudan yardım edemeyen HDP'li belediyelerin, parayı yurt dışındaki örgüt üyeleri aracılığıyla aktarmasına yarıyor. Bu kapsamda HDP'li Kars Belediyesi yardım yapılmasını istediği ailelerin listesini PKK adına Almanya merkezli faaliyet gösteren sözde Kürt Kızılayı'na bildirdi.

Terör Örgütüne Destek Avrupa’dan

Terör örgütüne finansman temin eden sözde Kürt Kızılayı, silahıyla dağda gezen, çatışmada yaralanan ya da öldürülenler ile cezaevindeki örgüt mensuplarının ailelerine para göndermek için Kars Belediyesi'nden gelen listedeki isimlerle irtibata geçti. Listedeki her bir aile ile Avrupa'da yaşayan PKK'lıları 'kardeş aile' yapan sözde Kürt Kızılayı'nın, 'değer aileleri'ne aylık para desteği sağladığı tespit edildi.

Bu yöntemle PKK, devletin yaptığı yardımlara alternatif oluşturarak terör örgütüne bağlı aileleri yanında tutmaya çalışıyor. 6 Nisan'dan bu yana Kars'ta 250'den fazla 'değer ailesi'ne Kürt Kızılayı tarafından para aktarıldığı ortaya çıkarıldı.

Terör Dosyası Kabarık

HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in terör dosyası kabarık. Bilgen hakkında İstanbul, Diyarbakır, Ankara, Kars, Batman ve Tunceli'de devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, silahlı terör örgütüne üye olma; Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama; Cumhurbaşkanı'na hakaret, terör örgütü propagandası yapmak, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet, güvenlik güçlerine görevi yaptırmamak suçlarından 18 farklı soruşturma dosyası bulunuyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.