Özdil'in villası, kaçak yapı soruşturması tamamlandı!

Özdil'in villası, kaçak yapı soruşturması tamamlandı!

Sözcü yazarının Bodrum'daki villası ile ilgili kaçak yapı soruşturması tamamlandı!

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in eşi üzerine kayıtlı villasında 'kaçak yapı' soruşturması tamamlandı.

Özdil'in villasında imara aykırı eklentiler yapıldığı, 142,5 metrekare olan yapının kaçak eklentilerle 310 metrekareye çıkarıldığı tespit edildi.

yilmaz-ozdil-villasi.jpg

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil'in Bodrum Bitez Mahallesi'ndeki villasıyla ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Muhteşem manzaralı villayı Yılmaz Özdil'in 2 Mayıs 2017 günü Aktur A.Ş.'den 4.6 milyon liraya satın aldığı belirlendi. Villanın tapusunun eşi Hülya Özdil adına yapıldığı anlaşıldı.

Özdil, villayı aldığında yürürlükte olan imar planında 'ticaret alanı' sınırları içerisinde kalıyordu. Bodrum Belediyesi'nin yapıya ilk olarak Hülya Özdil adına 'ofis ve işyeri – iki bağımsız bölüm – 142,5 metrekare' olmak üzere yapı ruhsatı tanzim ettiği, bir süre sonra da yapı kullanım izin belgesi düzenlediği anlaşıldı.

yilmaz-ozdil-villasi-iki.jpg

142,5'DEN 310 METREKAREYE ÇIKARILDI

Yapı ruhsatı mimari projesinin tek katlı iki adet bitişik ofis ünitesi için düzenlendiği, iki blok arasında arka cephede kısmen bir boşluk bulunduğu görüldü. Hülya Özdil tarafından 2018 yılında yapılan başvuruda ise 142,5 metrekare iskânlı yapıya; 18 metrekare müştemilat, 9 metrekare depo, 13,5 metrekare jeneratör odası, 81 metrekare bodrum kat ve 45,5 metrekare balkon ilavesi yapıldığı anlaşıldı. Bu kaçak imalat ile yapının toplam büyüklüğünün 310 metrekare haline geldiği, Özdil ailesinin bu kaçak bölümlerin yasallaşmasını talep ettiği, imar barışına başvurduğu belirlendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.