Küresel çete lideri Bill; "İnekler dünyaya zarar veriyor, yapay et yemeye başlayın!"

Küresel çete lideri Bill; "İnekler dünyaya zarar veriyor, yapay et yemeye başlayın!"

Kendinde, "bütün dünya ve insanlık adına konuşma" yetkisi gören, "küresel çete liderleri"nden Bill Gates, şimdi de "ineklerin gazına" takmış bulunuyor!

Bill Gates: Zengin ülkeler yapay ete geçmeli

Daha önceki açıklamasında inekleri küresel ısınmadan sorumlu tutan Amerikalı milyarder Gates, zengin ülkelere çağrı yaptı.

bil-gates-inekler-kuresel-isinma-metan-gazi.jpg

"Küresel çete liderleri" kendilerini dünyanın sahibi zannediyorlar, o yüzden de sürekli, "bütün dünya adına" konuşuyorlar!

Koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarıyla gündeme gelen Microsoft'un kurucusu Bill Gates, bu kez iklim değişikliği konusunda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Gates, inovasyonun her ülke için emisyonları azaltmayı veya önlemeyi daha ucuz hale getireceğini söyledi.

Yapay-sentetik ete geçin

Technology Review dergisine konuşan Gates, "yapay et" fikrini gündeme getirdi.

Gates'e, bitki bazlı ve laboratuvarda yetiştirilen etlerin, küresel olarak protein sorununa tam çözüm olabileceğini düşünüp düşünmediği soruldu.

Afrika ve diğer yoksul ülkeler için emisyon başına sığır eti miktarını önemli ölçüde artırmak için hayvan genetiğini kullanmaları gerekeceğini belirten Amerikalı milyarder, şunları söyledi:

"Tüm zengin ülkeler yüzde 100 yapay ete geçmeli"

"Ülkelerin yüzde 100 yapay sığır etine geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Farklı lezzet alabilirsiniz. Tadı zamanla daha da iyileştirilecektir."

bil-gates-inekler-kuresel-isinma-metan-gazi.jpg

"İnekler küresel ısınmadan sorumlu"

Bill Gates, 2019 yılında CNN International'da katıldığı bir programda, "Bir gün ineklerin bağırsak hareketleri hakkında konuşacağım hiç aklıma gelmezdi. İnekler, bakterilerin metan gazı biriktirmesine neden oluyor ve sıra dışı mideleri var." ifadelerini kullanmıştı.

inek.jpg

Gates, kafayı ineklerin gazına takmış durumda...

Gates, ineklerin çıkardığı gazların küresel ısınmada payı olduğunu dile getirmiş, bu durumun önemli bir sorun olduğu görüşünü paylaşmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.