Kemal Kılıçdaroğlu'ndan skandal açıklamalar! 12 Eylül özlemi depreşti

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan skandal açıklamalar! 12 Eylül özlemi depreşti

Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de demokrasi yok” diyerek 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında cunta yönetimini örnek gösterdi. Cuntanın daha demokratik olduğunu ileri sürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir grup gazeteciyle CHP Genel Merkezi'nde açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu o görüşmede 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında cunta yönetimini örnek gösterip, daha demokratik olduğunu ileri sürdü. "Türkiye'de demokrasi yok" diyen Kılıçdaroğlu, "12 Eylül döneminde bile ülkeye ilişkin kararlar 5 kişi tarafından alınırken, şimdi sadece tek bir kişi karar alıyor. Erdoğan, otoriter rejimi demokrasi kılıfı altında satmaya çalışıyor" diye konuştu.

FETÖ İle Mücadeleye Darbe Dedi

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz ihanet girişimini "geçmişteki darbeler" ifadesiyle geçiştirirken, FETÖ hainleriyle mücadele için yürürlüğe giren OHALUygulaması için açıkça "darbe girişimi" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, 23 Nisan'da Meclis'te yaptığı konuşmada ‘’Türkiye'nin hukuk sistemini bozan temel olgunun geçmişteki darbeler ve 20 Temmuz darbesinin (OHAL'in ilan edildiği ilk tarih) olduğunu, bu darbelerden, bu darbe hukukundan Türkiye arınmadıkça da demokrasiye geçilemeyeceğini de söyledim zaten" dedi.

12 Eylül Özlemi

CHP Genel Başkanı gazetecilere yaptığı açıklamada, 12 Eylül döneminin daha demokratik olduğunu ileri sürdü. Kılıçdaroğlu, "12 Eylül döneminde kaç kişiydi Türkiye'yi yöneten? 5 kişiydi değil mi? Evren ve diğer 4 kişi. Şimdi kaç kişi var? Bir kişi. O dönem de parlamento açıktı. Danışma Meclisi vardı. Hiç değilse o dönem 12 Eylül'e karşı olanlar arada bir konuşuyorlardı. Kamer Genç gibi" diyerek, cuntaya özlemini açıkça ifade etti.

Neden Kaçtığını Anlatmadı

15 Temmuz'da, Atatürk Havalimanı'nda uçaktan iner inmez, tankların arasından sıyrılarak Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun evine geçen ve darbe girişimini TV'den kahve içerek izleyen Kılıçdaroğlu, bunlar yaşanmamış gibi ‘’ darbelerden en çok zararı çeken partinin CHP’’ olduğunu iddia etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.