İstanbul’a hizmeti unutan İmamoğlu müteahhitliğe tam gaz devam ediyor!

İstanbul’a hizmeti unutan İmamoğlu müteahhitliğe tam gaz devam ediyor!

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun büyük ortağı olduğu İmamoğlu İnşaat'ın İstanbul'un en lüks semtlerinden biri olan Etiler'de lüks bir bina için proje hazırladığı belirlendi

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, büyük ortağı olduğu İmamoğlu İnşaat firmasının İstanbul'un en lüks semtlerinden Etiler'de kat karşılığında bina yapmak için proje hazırladığı belirlendi.

ekrem-insaat1.jpg

İmamoğlu İnşaat tarafından hazırlanan proje ve sözleşme arsa sahipleriyle paylaşılırken İmamoğlu'nun, iki ay önce projeyi bilinmeyen bir sebeple iptal ettiğini duyurdu. Böylelikle İmamoğlu, İstanbul'a çivi çakmazken etik kurallara aykırı biçimde girdiği projeden çekilmiş oldu. İmamoğlu'nun, projeyi tamamlamak için arsa sahiplerine üç firma ismi önerdiği de öğrenildi.

İmamoğlu İnşaat Teklif Gönderdi

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre, Etiler'de 25 kat maliki bulunan bir apartman kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak lüks bir apartman yapılması için KLK Yapı'ya verildi. KLK Yapı inşaatın yapımı sırasında şirketin ekonomik zorluklar yaşadığını öne sürerek yapılan sözleşmeyi feshetti ve yaptığı inşaatı yıkarak araziyi arsa sahiplerine tekrar teslim etti. Evleri yıkılan arsa sahipleri yeni bir inşaat çalışması için firmalarla görüşürken İmamoğlu İnşaat arsaya yeni bir bina yapmak için teklifte bulundu.

ekrem-insaat2.jpg

En Güzel Yerleri Kendisi İçin Seçmiş

İmamoğlu İnşaat yetkilileri arsa sahipleri ile yaptığı görüşmeler sonrasında inşaat yapımı konusunda anlaşmaya vardılar. İnşaat firması tarafından arsa sahipleri ile aralarında imzalanacak bir sözleşme hazırlandı. Sözleşmede 25 kat malikinin olduğuna dikkat çekilerek, müteahhittin 25 adet daireyi anahtar teslimi olarak kat maliklerine vereceği, müteahhit tarafından kat planlarında işaretlenen 1. bodrum katta 1 adet, zemin katta 1 adet ve 3 normal katta 1'er adet olma üzere toplam k ile çatı piyesli dubleks dairelerin tamamının müteahhitte kalacağı belirtildi.

ekrem-insaat3.jpg

Haklı Olsa Bile Cezası 2 Milyon

İmamoğlu İnşaat tarafından hazırlanan sözleşmenin detaylarında, yapılacak olan apartmanın çok lüks ve en iyi kalitede ürünlerden mamul olacağı belirtildi. Sözleşmede dikkat çeken diğer ayrıntı ise arsa sahiplerinden herhangi birinin haklı bir nedenle bile olsa sözleşmeden cayması ihtimaline karşı ağır maddeler konulması oldu. Sözleşmeye imza atacak arsa sahiplerinin kat karşılığı sözleşmesini tapuya şerh ettirmemesi veya engel olması, haklı bir sebep olmaksızın yükleniciyi azletmesi durumunda arsa sahibine 2 milyon cezai tazminat ödemeyi mecbur kıldığı belirlendi.

Gerekçesiz İptal Etti

Herhangi bir gerekçe sunmadan projenin yapımından vazgeçen İmamoğlu İnşaat, sonra arsa sahiplerine mail göndererek projeye devam edebilecek üç firma ismi de önerdi. İmamoğlu İnşaat, kabul ettikleri şartları korumak kaydıyla inşaatı yapabilecek alternatif şirketler olarak Konsey Yapı, Akkuş Grup ve Mutlu İnşaat firmalarını önerdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.