İsrail çocukları katledecek, fakat sen "İsrail çocukları öldürüyor" demeyeceksin!

İsrail çocukları katledecek, fakat sen "İsrail çocukları öldürüyor" demeyeceksin!

İsrail’in Filistin’de çocuk, kadın, yaşlı demeden yaptığı katliamları sosyal medya hesabından eleştiren Yahudi muhabir Emily Wilder, Associated Press’ten kovuldu.

Terör devleti İsrail'in Filistin'de çocuk, kadın ve yaşlı demeden yaptığı katliama yönelik saldırılarını sosyal medya hesabından eleştiren Yahudi muhabir Emily Wilder, Associated Press’ten kovuldu.

wilder-foto-iki.jpg

Emily Wilder, kısa süre önce, "İsrail demek ama asla Filistin dememek, savaş deyip asla kuşatma ya da işgal dememek siyasi tercihlerdir fakat medya bu tür net tercihlerini 'taraflı' uyarısı koymadan her zaman kullanıyor." şeklindeki ve Şeyh Cerrah'ta İsrail'in yaptıklarını eleştiren paylaşımlarını örnek gösterdi.

wilder-tweet.jpg

Daha sonra Washington Post gazetesine olayın arka planını anlatan Wilder, AP'nin sosyal medya kullanım ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle sözleşmesinin feshedildiğini, ancak hangi ilkeleri ihlal ettiğinin kendisine açıklanmadığını söyledi.

Yahudi olduğunu ve aktivist kişiliğini hiçbir zaman saklamadığını kaydeden Wilder, Stanford Üniversitesi'ndeki öğrenciliği döneminde "Filistin'e Adalet İçin Öğrenciler" ve "Barış İçin Yahudilerin Sesi" gibi kulüplerde aktif görevler aldığını ve İsrail'in Filistinlilere yönelik uygulamalarını her zaman eleştirdiğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.