İngiltere'de 3 Milyon Kişi Aç Kaldı

İngiltere'de 3 Milyon Kişi Aç Kaldı

Koronavirüs krizi nedeniyle İngiltere'de 3 milyondan fazla insan aç kaldı.

Financial Times gazetesi koronavirüs krizi nedeniyle İngiltere'de 3 milyondan fazla insanın aç kaldığını duyurdu. Gazete bir araştırma kuruluşu olan Food Foundation’ın hazırladığı rapora göre ülke nüfusunun yüzde 6'sının son üç haftada yaşanan koronavirüs tedbirleri sonrası açlık sınırının altına düştüğünü belirtilirken “3 milyonluk nüfusta ortalama her aileden en az bir kişi son üç haftadır bir gününü aç olarak veya yeterli gıda alamadan geçiriyor” ifadeleri kullanıldı.

Anket kuruluşu YouGov tarafından Food Foundation adına yürütülen 4.343 yetişkinin yaptığı ankette, katılımcıların 8.1 milyon kişiye tekabül eden yüzde 16'sı, salgın sonrası gıda yetersizliği ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

gbh1.jpg

Gıda yoksunluğundaki keskin yükselişin ise ülke çapında alınan önlemler, ticari kuruluşların kapanması nedeniyle insanların hükümet desteğine bağımlı hale gelmesi, tecrit ve parasızlıktan kaynaklanıyor.

Food Foundation’ın genel müdürü Anna Taylor, "İngiltere’de bir gıda yoksunluğu sorunu var ve bunun sonuçlarını şimdi görüyoruz. Bunun da ötesinde, izolasyon ve eksiklikler konusunda yeni problemlerimiz var - insanlar bize ihtiyaç duydukları yiyecekleri alamayacaklarını söylüyorlar” ifadelerini kullandı.

İngiltere’de yaklaşık 1,5 milyon insan ise ülke çapında karantina kararı yürürlüğe girdiğinden beri en az bir günü hiç yemek yemeden geçirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.