İmamoğlu'nun kirasını ödeyemeyen akrabalarından sert tepki!

İmamoğlu'nun kirasını ödeyemeyen akrabalarından sert tepki!

16 milyon İstanbulluyu kucaklayacağız sloganını dilinden düşürmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yetim kalan öz kuzenine dahi sahip çıkmadığı ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana slogan üretmek ve algı yönetmekten vakit bulamadığı için şehre bir türlü hizmet veremeyen Ekrem İmamoğlu'nun ailesine de sahip çıkmadığı ortaya çıktı.

Oldukça zengin bir müteahhit olan İmamoğlu'nun kolundaki yüzbinlerce liralık saati günlerce sosyal medyada konu edilmişti. 

Ekrem İmamoğlu'nun başlattığı 'Askıda Fatura' algı çalışmasına en yakınlarından isyan geldi. İmamoğlu'nun 12 yaşındaki yetim kuzeni ve dul yengesinin kiracı olarak kaldığı evin bir yıllık kirasını ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından yargı yolu ile evden ihraç edilecekleri öğrenildi. Ev sahibi Abdulkadir Çapanik, 'Ekrem İmamoğlu; bana bir yıldır kira ödemeyen öz yengesi ve öz kuzeni için 'ASKIDA KİRA' uygulaması başlatsın.' dedi.

'ASKIDA KİRA UYGULAMASI BAŞLAT'

Mağdur olduğunu ifade eden Abdulkadir Çapanik, maddi sıkıntılardan dolayı intihar eden Ekrem İmamoğlu'nun öz amcası Ali İmamoğlu'nun eşinin ve 12 yaşındaki kızının yaşadığı evin kirasını ödemeyen ama koluna milyonluk saat takan Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

Çapanik, ''ASKIDA FATURA' uygulaması başlatacağına, 'ASKIDA KİRA' uygulaması başlat da yengenin ve kuzeninin bana olan kira borçlarını birileri ödesin.' diye konuştu.

İMAMOĞLU'DAN TEHDİT VE HAKARET

Evi 7 buçuk sene Büyükçekmece İcra dairelerinde bekledikten sonra satın aldığını söyleyen Çapanik, merhum Ali İmamoğlu'nun kardeşi Ahmet İmamoğlu'nu arayarak kira kontratı yapmayı teklif etmiş ancak Ahmet İmamoğlu'nun tehdit ve hakaretlerine maruz kalmış. Bunun üzerine kira alacakları ve evin tahliyesi için konuyu yargıya taşıdığını ifade etti.

'EVİ SATIN ALACAĞINI SÖYLEDİ AMA SATIN ALMADI'

Ekrem İmamoğlu'nun yengesi M. İmamoğlu'nun kendisini ofisinde ziyaret ederek Ekim 2019 sonuna kadar para tedarik edip evi kendisinden satın alacağını belirtiyor. Ancak aradan geçen zamanda İmamoğlu ailesi yetim kalan yeğenlerine evi almıyorlar. Aradan bir yıl geçtikten sonra İmamoğlu'na ulaşan Çapanik, tehdit ve hakaretlerle karşılaşınca evin tahliyesi için yargıya baş vurdu.

Ekrem İmamoğlu'nun İBB seçimleri sırasında ve sonrasında sürekli 16 milyon İstanbulluyu kucaklayacağını belirtmesine rağmen, bu rakamdan iki eksik kucaklama yapmaya çalıştığı anlaşılıyor. 15. Milyon 999. 998 kişiyi kucaklama taahhüdü verdiği ortaya çıktı.

YEĞEN VE YENGESİNİ KUCAKLAYACAK MI?

Ekrem İmamoğlu'nun yeğeni ve yengesinin cüzi ev kirasını ödemeyerek sokağa atılmasına göz yummasının ortaya çıkması üzerine nasıl bir tepki göstereceği merakla bekleniyor. CHP'li kaynaklar, İmamoğlu'nun kamuoyunun baskısı ile yeğeni ve yengesini kucaklayacağını ileri sürerken, muhalefet partileri üyeleri ise bunu onaylamıyor. Öte yandan muhalif bir siyasi, 'Ekrem Bey sadece tribünlere oynar. Kameraların önünde kuzenine sarılır ama kameranın düğmesinin kapanması ile o kucaklama da biter.' dedi.

Bu arada Ekrem İmamoğlu'nun kuzeni ve yengesinin Beylikdüzü Sosyal Yardımlaşma Vakfı veya Vefa ekiplerine başvurması halinde devletin aileye sahip çıkacağı öğrenildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum