FETÖ'nün propaganda makineleri: Yalan haberlerle Türkiye aleyhine algı oluşturuyorlar!

FETÖ'nün propaganda makineleri: Yalan haberlerle Türkiye aleyhine algı oluşturuyorlar!

FETÖ’nün, Türkiye’deki etkinliğini kaybetmesi sonrası, firari FETÖ’cüler üzerinden kara propagandaya devam ettiği belirtildi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre; aralarında Emre Uslu, Cevheri Güven, Usame Gökçe, Said Sefa gibi firari FETÖ’cülerin Amerika, Yunanistan, Finlandiya, Almanya, Belçika gibi ülkelerde Türkiye aleyhine örgütün “propaganda makinası" olarak faaliyet yürüttüğü, haklarında onlarca farklı suçtan yakalama kararı olmasına rağmen bulundukları ülkeler tarafından haklarında hiçbir yasal işlem uygulanmadığı öğrenildi.

Propoganda makinası olarak görevlendirildiler

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), yurt dışına kaçan bazı üyelerini kara propaganda üretmekle görevlendirdiği, sosyal medya hesapları ve sözde haber siteleri üzerinden bu yalan bilgileri dolaşıma sokarak, Türkiye aleyhine algı oluşturmayı hedeflediği belirlendi. Emre Uslu, Cevheri Güven, Usame Gökçe, Said Sefa’nın da aralarında bulunduğu örgütün firari FETÖ’cülerinin Amerika, Yunanistan, Finlandiya, Almanya, Belçika gibi farklı ülkelerde yaşayan üyelerini “propaganda makinası" olarak görevlendirdiği bildirildi.

ddd.jpg

Yakalama kararına rağmen özgürler

Türkiye aleyhine örgütün yalan ve yönlendirici bilgilerini dolaşıma sokan terör örgütü üyeleri, hakkında Türkiye’deki mahkemeler tarafından onlarca farklı suçtan çıkartılan yakalama kararları olmasına rağmen, bulundukları ülkeler tarafından hiçbir yasal işlem uygulanmıyor. Bu ülkeler örgütün kara propagandasını sözde haber siteleri ve sosyal medya üzerinden yayılmasını yasal olarak engellemiyor.

FETÖ’cüler ile ilgili yakalama kararları “hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs, silahlı terör örgü kurmak, terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü propagandası yapmak, terör örgütlerinin yayınlarını basmak veya yayınlamak, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek, yaymak ve hakaretö gibi suçlardan verildiği öğrenildi. Kaçak FETÖ’cülerin Fuat Avni adlı örgüt sitesinin yöneticilerinden olduğu da biliniyor.

Konu başlıklarını FETÖ elebaşı belirliyor

Güvenlik kaynakları terör örgütünün kara propaganda konu başlıklarını FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve yakın çevresinin belirlediğini bildirdi. Kara propagandada dünya ve ülke gündeme göre değişen konuların yanısıra, Türkiye aleyhine AİHM başta olmak üzere uluslararası kurumlardan karar çıkartabilmek amacıyla haksız ve hukuksuz yargılama, cezaevinde işkence, gibi sürekli tekrar edilen yalan haber ve mesajları yer alıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.