FETÖ'nün İslâm'a saldırı amaçlı projesi Almanya himayesinde; Temeli bugün atıldı!

FETÖ'nün İslâm'a saldırı amaçlı projesi Almanya himayesinde; Temeli bugün atıldı!

Almanya'da FETÖ’nün "Forum Dialog" adlı kuruluşunun da dâhil olduğu dinleri birleştirme amacı güden "House of One" (Bir Ev) projesinin temeli bugün atıldı.

Berlin’de yapımı planlanan “House of One” projesinin inşaatına başlanıyor. Temeli bugün atılan merkez, sinagogu, kiliseyi ve camiyi bir çatı altında barındırıyor.

House of One” projesinde haham Andreas Nachama, Protestan papaz Gregor Hohberg ve Forum Dialog’dan FETÖ’cü Kadir Sancı yer alıyor.

sapiklik.jpg

FETÖ'NÜN DİNLERARASI DİYALOG PROJESİ

“House of One” projesi, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in “Dinlerarası Diyalog Projesi” çalışmaları kapsamında ortaya çıkmıştı.

Fethullahçı Terör örgütünün projelerinden olan “Dinlerarası Diyalog Projesi”, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Diyanet’in hazırladığı FETÖ raporunda da yer almıştı. Diyanet raporunda “Dinlerarası Diyalog Projesi”nin, Fethullah Gülen'in liderliğini yaptığı FETÖ’nün “üst akıl” projesi olduğu belirtmiş ve şöyle demişti:

dinler-arasi-diyolog-feto.jpg

 "II. Vatikan Konsili'nde alınan kararlara dayanan Dinlerarası Diyalog Projesi'yle Gülen, ulusal ve uluslararası birçok etkinlik düzenleyerek, bir taraftan bağlarını Hristiyan kültürüne yaklaştırırken diğer taraftan örgütün Batı dünyası tarafından akredite edilmesini sağlamıştır."

İş kadını Catherine von Fürstenberg-Dussmann, projede FETÖ’cü "Forum Dialog" derneği de bulunduğu için desteğini çekmişti.

Projede Müslümanları temsilen yer alan derneğin internet sayfasında, "Forum Dialog'un Fethullah Gülen'in öğretileri ve değerlerinden ilham alınarak kurulduğu" belirtiliyor.

FİNANSMAN ALMAN HÜKÜMETİ’NDEN

Alman hükümetinin projeye 10 milyon euro maddi destek sağlama taahhüdünün Kasım 2018'de kabul edilen 2019 bütçesine girmesinin ardından Türkiye’den tepkiler yükselmişti.

"House of One" (Bir Ev) projesine hükümetin yapacağı maddi destek 19,5 milyon euroyu buldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.