Menderes üzerinden darbe göndermesi yapmışlardı!

Menderes üzerinden darbe göndermesi yapmışlardı!

Parantez haber editörlerinden Muhammed Deniz, aylar öncesinden yazmıştı! Artı gerçek adlı dergi ise Erdoğan ve Menderesin fotoğrafını paylaşıp, darbe çığırtkanlığı yapmıştı!

Evrensel yazarı Ragıp Zarakolu, köşesinde , "RTE’de bir Menderes travması vardı. " ifadelerini kullanırken yayıncı kuruluş da yazıyı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Adnan Menderes´in bir araya getirilmiş fotoğraflarıyla paylaşmıştı.

 

sds.jpg

  Çok sayıda itham ve iftiranın yer aldığı köşe yazısında Zarakolu, Türkiye Cumhuriyeti´nin Cumhurbaşkanı´na karşı, geçtiğimiz hafta neredeyse trend haline getirilen darbe çığırtkanlığına dahil oldu.

Parantezhaber editörlerinden Muhammed Deniz ise aylar öncesinde yazdığı köşe yazısında ilginç Erdoğan- Menderes ayrıntısına dikkat çekmişti..

Denizin yazısında yer alan ifadeler şu şekilde:

Dikkat çekmek istediğimiz zihniyet ise, 27 Mayıs darbe sürecinde her ne koşul ve sebeple olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı´nı darağacına götüren zihniyettir. Siyasi tarihe ilişkin konuşan herkesin darbelerin milletin zihnini, kültürünü ve toplumsal yapısını büyük ölçüde tahrip edeceğini inkar etmeyecektir. Yine 17 Eylül 1961´de Adnan Menderes darağacına götürüldüğünde aslında Türk milletinin de o idam sehpasında Başbakanı ile beraber olduğunu inkar etmek mümkün değildir.

Türkiye´ye “artık düşünmeyeceksiniz, üretmeyeceksiniz ve hatta inanmayacaksınız” denildi.

Türkiye 27 Mayıs darbesinin üzerinden henüz bırakın yüz yılı, 25 yıl geçmeden 80 darbesini yaşadı. 80 darbesi siyasi görüşü her ne olursa olsun, okuyan, düşünen ve üretimin sömürgeye karşı en doğru direniş olduğunu bilinç edinmiş bir toplumu yerle bir etti. Adeta, “artık düşünmeyeceksiniz, üretmeyeceksiniz ve hatta inanmayacaksınız” denildi.

Senaryo öylece işlerken bu coğrafyada karşılarında duran tek güç herhangi bir Orta doğu ülkesi yada İslam ülkesi değildi. Bizzat Türkiye Cumhuriyeti´nin “artık düşünmeyeceksiniz, üretmeyeceksiniz ve hatta inanmayacaksınız” denilen vatandaşlarıydı. Bu kez Cumhurbaşkanı yani millet iradesinin tezahürü Amerikancı komploya kurban gitmedi..
 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.