"Demirtaş derdimizi dinlemedi kaçtı !"

"Demirtaş derdimizi dinlemedi kaçtı !"

Bülent Arınç’ın tahliye çağrısına ve kitap önerisine Diyarbakır HDP il binası önünde bir yılı aşkın süredir eylem yapan anneler tepki gösterdi.

Çocuklarını PKK’ya kaptıran anneler, HDP aracılığıyla gittiklerini ya da kaçırıldıklarını biliyor, ve nasıl götürdülerse HDP’nin geri teslim etmesini istiyor. Kar kış, pandemi dinlemeden aylardır süren eylemle HDP ile PKK arasındaki göbek bağını dünyaya duyuran, bir kısmı da çocuklarına kavuşan aileler, Arınç’ın çağrısına tepki gösterdi.

'DEMİRTAŞ DERDİMİZİ BİLE DİNLEMEDİ, KAÇTI'

Songül Altıntaş, bir asker annesi. Erzincan-Tunceli yolunda altı yıl önce PKK tarafından kaçırılmış Müslüm’ün hesabını soruyor. Arınç’ın televizyondaki çağrısını hatırlattık Songül anneye. ‘Selahattin Demirtaş’ın kitabını okur musun, tahliye edilsin mi? Fikrin değişir mi?' diye sorduk. Göğsü daraldı, zor nefes alarak dedi ki, “Asla fikrim değişmez. Selahattin Demirtaş‘tan nefret ediyorum! HDP’den nefret ediyorum! PKK’dan nefret ediyorum! Çünkü benim oğlumu kaçırdı. Biz Meclis‘e gittik. Selahattin Demirtaş ile konuşmak için grup toplantısına katıldık. Kaçtı. Biz içeri girince ‘Asker polis aileleri de burada teşekkür ederiz. Dışarda ayrıca konuşalım‘ dedi. Ama sonra kaçtı! Dışarı çıkınca biz arkasından koştuk, o kaçıyor. Arkasında da onun milletvekilleri vardı. Ben o adamın hapisten çıkmasını asla istemiyorum! Hatta diğer HDP’lilerin de hapse girmesini istiyorum. Hepsi biliyor, hepsi PKK ile bağlı. En doğrusu HDP kapatılsın, çocuklarımızın başına bela olmasınlar.”

'KİTABINI ASLA OKUMAM'

Aysun Adıyaman, Hakkarili. Kardeşi Hamza, 4 Mart 2016’dan beri PKK’nın elinde. Aile Diyarbakır eylemine yeni katılmış. Kardeşini okul saatleri içinde sınıfından çekip çıkartmış, dağa götürmüşler. Aysun’a “Ne işin var HDP kapısında? Neden HDP’yi suçluyorsun? Bak Bülent Arınç televizyondan kitabını tavsiye etti, okuyacak mısın?“ diye sorduk. “Demirtaş’ın kitabını asla okumam! Hiçbir şekilde okumam! Annemin yüreği zaten buna dayanmaz. Bu çadırın içi acıyla dolu. Hepsinin sebebi onlar. Çocukları satıyorlar mı, ne yapıyorlar? Bunların aracı oldular muhakkak!” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.