Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert cevab; "Mankurtlar, Erbaş'a yapılan saldırı devlete yapılmıştır!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert cevab; "Mankurtlar, Erbaş'a yapılan saldırı devlete yapılmıştır!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında, kamuoyunun gündemindeki konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası gündemdeki  konularla ilgili konularda da konuştu;

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği yalanları bir video olarak gösterdi.

Cumhurbaşkanı, eşcinsellikle ilgili söylediği sözler sonrasında hedefte olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a da sahip çıkarak, "Ona yapılan saldırı devlete yapılmıştır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Ali Erbaş'ı hedef alan Ankara Barosu'na da sert tepki göstererek, "Mankurtlar" dedi!

Sokağa çıkma yasağı!

Erdoğan, "Haftasonu devam eden sokağa çıkma sınırlamasını bayram sonuna kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. 1 Mayıs gece 00:00’dan başlayarak 1, 2, 3 Mayıs’ta sokağa çıkma sınırlamasını uygulayacağız" dedi.

Diyanet İşleri Başkanımızın söyledikleri doğrudur!

Bu zihniyetin bir başka yansımasını da Diyanet İşleri Başkanımızın İslam'a ve Kuran'a yaptığı değerlendirmelere gösterilen tepkilerde görmek mümkündür. Diyanet İşleri Başkanlığı, devletin bir kurumudur. Ve başkanımız bir açıklama yaptı. Bu açıklamasıyla sadece inancının, ilminin, yürüttüğü görevin yerine getirmiştir. Söyledikleri de sonuna kadar doğrudur."

 

 

Bu derece soğuk kanlı karşılyamazdık!

Avrupa'daki toplam yoğun bakım kapasitesine tek başımıza sahip olmamış olsaydık salgını bu derece soğuk kanlılıkla karşılayamazdık. 1 milyona yakın sağlık çalışanımızın desteği olmasaydı, bakım evlerinde diğer yerlerde Avrupa'daki gibi acı görüntüler görebilirdik.

Bu örnekleri eğitimden ulaşıma her alana teşbih etmek mümkündür. Tüm bu başarıları attığımız her adımda yapılan işlere katkı vermek yerine takoz olmayı kendine misyon elde edinmiş bir muhalefet anlayışına rağmen elde etmiş olmamızdır.

CHP'nin başını çektiği bu anlayış hep uzlaşma yerine çatışmayı birlik beraberlik yerine bölücülüğü, müsamaha yerine kin ve nefret körüklemeyi esas almıştır.

Dağıttıkları kitapçıklarla aleviliği din olarak takdim eden bu anlayışı, milletimin huzurunda telin ediyorum, kınıyorum.

İletişim Başkanımızın ev ve aile mahremiyetine yönelik fütursuz saldırının gerisinde işte bu hastalıklı zihniyet vardır.

Ülkemizde İslâm adına konuşması gereken bir kurum varsa Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Ankara Barosu'nun yetkisinde olan bir konu değildir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.