CHP'de bir taciz skandalı daha; Bunun da üzerini örtmüşler!

CHP'de bir taciz skandalı daha; Bunun da üzerini örtmüşler!

Bu defa Avcılar'da...

CHP Maltepe teşkilatında yaşanan cinsel saldırı olayının ardından CHP Avcılar İlçe Teşkilatı eski üyesi Özlem Hanelçi'nin de taciz ve ahlaksız teklif yapıldığı iddiaları gündeme geldi...

Maltepe'de CHP İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz'ün 23 yaşındaki Z.K'ya yönelik cinsel saldırısı sonrasında tutuklanmıştı.

8715.jpg

Bu olay üzerine, CHP İstanbul İl Örgüt Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş birbirine girdi.

 Kaftancıoğlu katıldığı programda ve bir gazeteye verdiği röportajda Yarkadaş'ı cinsel saldırı sonrası Karagöz'e yönelik eleştirisi nedeniyle şovmenlikle suçladı. Yarkadaş ise Kaftancıoğlu'na "Sürekli kadın kimliğini öne çıkararak siyaset yapan Canan Kaftancıoğlu'nun "cinsel saldırı ile şov" kavramlarını aynı cümlede kullanması, bu ülkenin kadınları açısından büyük bir talihsizliktir. Kaftancıoğlu'nun sözlerini okurken onun adına utandım. Yazıklar olsun" dedi.

Bir skandal daha...

Barış Yarkadaş’ın paylaşımlarının altına yorum yazan Hanelçi’nin iddiları da Sabah gazetesinde gündeme getirildi...

ozlem-hanelci-ben-de-tacize-ugradim.jpg

Yarkadaş, bunun üzerine bu olaya da Canan Kaftancıoğlu’nun sessiz kaldığını belirterek şunları söyledi;

"Pazar gecesi patlayan Maltepe rezaleti sonrası, gazetelerde haber olunca gördüğüm bir rezalet var. Özlem Hanelçi adlı bir partilimiz, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı iki kişinin ismini veriyor ve taciz suçlamasında bulunuyor. Hanelçi, ben bu tweetleri yazarken, yaşadıklarını ve çığlığın duyurmaya çalıştığı mesajlaşmalarını bana da yolladı. Az önce onları okudum. Toplam 25 mesaj. Özlem Hanım, durumu önce İl Başkan Yardımcısı Saniye Yurdakul'a aktarıyor. Yurdakul, konuyla ilgileneceğini ancak Kaftancıoğlu'na da bilgi vermesi gerektiğini söylüyor. Mağdur Özlem Hanım, "Mail adresine yazdım" diyor.

Kaftancıoğlu'ndan ses soluk çıkmayınca, Özlem Hanım konuyu kamuoyuna duyurmaya karar veriyor ve benim tweetimin altına yaşadıklarını yazıyor. Böylece konu da alenileşiyor. Hepsi birbirinden üzücü olaylardan bahsetmek çok acı. Belli ki Kaftancıoğlu bu konularda hayli duyarsız. Somut olay ve iddiaların üstünü örtmek, ihmal etmek, geçiştirmek bir görev suçudur. CHP Yüksek Disiplin Kurulu, İstanbul'daki tüm iddialarla ilgili re'sen soruşturma başlatmalıdır. Bu yapılmadığı takdirde, ben her platformda bunu gündeme getireceğim. Bunun bedeli partiden atılmak olsa bile" ifadelerini kullandı.

hanelci.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.