Camiye Bizans bayrağı asılması; Basit provakasyon gibi görünen bu saldırıların altında ne var?

Camiye Bizans bayrağı asılması; Basit provakasyon gibi görünen bu saldırıların altında ne var?

İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun, Larnaka'da Tuzla Camii'ne Bizans Bayrağı asılması olayına sert tepki gösterdi!

Saldırı ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Fahrettin Altun; "Basit provokasyonlar gibi görünen bu tür eylemlerin altında yatan motivasyon kaynağının ne olduğunun farkında ve bilincindedir." ifadelerini kullandı... 

fahrettin-altun-izmirde-ezana-ve-camilere-saldiri-foto.jpg

Saldırıların Türkiye'nin Akdeniz'deki varlığından dolayı, tehdit amaçlı olduğuna dair göndermelerde bulunan Altun şunları söyledi;

"Güney Kıbrıs’ta yine insanlığa ve vicdana sığmayacak bir saldırıya hüzün ve öfkeyle şahit olduk. Larnaka’daki Tuzla Camii’ne Bizans bayrağı asılması bizleri ve inanç hürriyetini savunan herkesi derinden yaralamıştır.

Tarihin binlerce yıllık sayfaları içerisinde kendi payına yalnızca barbarlığın, fikir ve inanca saldırının, talanın ve soykırımın utanç verici şöhreti miras kalan alçak zihniyet İslâm’a ve Türkiye’ye duyduğu derin nefret ve kini bir kez daha mabedlerimize saldırarak göstermiştir.

İslâm’a ve Müslümanlara saldırmanın sözüm ona fikir hürriyeti adı altında artık kurumsal bir yapıya büründüğünü ve adeta teşvik edilircesine her geçen gün şiddetini artırdığını üzüntüyle müşahede etmekteyiz.

Asırlar boyunca insanlığa barış ve selamet kaynağı ve kadim medeniyetimizin ufuk çizgisi olan İslâm, her türlü sistematik saldırıya, tahrif ve bozgun hareketlerine karşı ilanihaye yollarımızı ve yıllarımızı aydınlatmaya devam edecektir.

fahrettin-altun-camiye-yapilan-saldiriya-sert-tepki-verdi.jpg

Türkiye, medeniyetinden aldığı ilham ve aşkla coğrafyamızı yeniden barış ve selamet diyarına dönüştürmek için tüm gücüyle mücadeleye devam edecektir. Bugün Akdeniz’in her bir köşesinde verdiğimiz destansı mücadele medeniyetimizden aldığımız kutlu ilhamın bir tezahürüdür.

Türkiye, basit provokasyonlar gibi görünen bu tür eylemlerin altında yatan motivasyon kaynağının ne olduğunun farkında ve bilincindedir. İslâm’a ve Türkiye’ye yapılan alçakça saldırıların  bir an önce durdulmasını ve suçluların cezanlandırılmasını istemek en tabii hakkımızdır.

Herkes bilsin ki, Türkiye Cumhuriyeti, sembol mekânlar üzerinden kendi varlığına karşı işlenen her türlü alçak saldıyı durduracak, tüm inanç ve kimliklerin barış içerisinde yaşadığı kardeşlik atmosferini Akdeniz’de yeniden inşa edecek kabiliyet ve kudrettedir."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.