ARŞİV | Pijamalı karşılama

ARŞİV | Pijamalı karşılama

Aydın Doğan'ın Mesut Yılmaz'la birlikte çekilen görüntülerini 'pijama' konusu üzerinden değil de, manidar tarih üzerinden değerlendiren Nuh Albayrak, o gün yaşananları araştırdı, canlı yayında anlattı.

Yıllardır konuşulan, Aydın Doğan'ın Mesut Yılmaz'ı pijamayla karşılama konusunda bugün Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Aydın Doğan adına yeni bir açıklama yapmıştı. Açıklamada, Doğan'ın üzerindekinin pijama olmadığını, Mesut Yılmaz'ın da Aydın Doğan'a "geçmiş olsun" ziyaretinde bulunduğunu belirtmişti.


ALBAYRAK ÇOK İLGİNÇ DETAYLARA ULAŞTI

Nuh Albayrak, konuyu araştırdı, oldukça ilginç detaylara ulaştı ve bambaşka bir açıdan değerlendirdi. Ahmet Hakan'ın "pijama" meselesinin bir anda gündeme yeniden taşımasını çok anlamlandıramadığını ifade eden Albayrak "tamam, hakikaten ikide bir gündeme gelen bir konu bu pijama meselesi. Ama sonuçta görüntüler ortada, böyle görüntü olduktan sonra 'pijamalı mıydı değil miydi diye' kimin ne dediğinin ne önemi var ki? Kaldı ki, sürekli olarak manşetlerde olan bir konu da değil bu. Ahmet Bey'in böyle bir konuyu, benim hiç hatırlamadığım bir biçimde tarzını tamamen bozarak bütün köşesini bu konuya ayırarak, bugüne kadar hiç görmediğim büyüklükte köşesinde Aydın Bey'in fotoğrafını kullanarak gündeme getirmesinin sebebi nedir anlamadım" dedi.

ZİYARETİN TARİHİ ÇOK İLGİNÇ

Pijamalı olup olmadığının çok önemli bir ayrıntı olmadığını belirten Nuh Albayrak, görüntülerin çekildiği tarihe atıfta bulunarak "aslında o ziyaretin tarihi çok ilginç" dedi.

Albayrak o ziyareti şöyle anlattı:

29 HAZİRAN'DA ZİYARET, 30 HAZİRAN'DA HÜKÜMET

Tarih 29 Haziran Pazar 1997. Bu tarihin önemi ne peki? Biliyorsunuz Doğan Grubu'nun yoğun gayretiyle ve askerin baskısıyla Sayın rahmetli Erbakan 18 Haziran'da görevi "Sayın Tansu Çiller'e verilmek üzere" iade ediyor. Koalisyon ortağına Başbakanlığı devretmiş oluyor.

HÜRRİYET HEMEN ROTAYI ÇİZİYOR: REFAHSIZ ARAYIŞ

Bir nöbet değişimi olarak. 19 Haziran gününün manşeti Hürriyet'in "REFAHSIZ ARAYIŞ" oluyor. Bir gün sonra. Yani rotayı çiziyor Hürriyet, ki bunu ben söylemiyorum, Sayın Aydın Doğan bir yabancı gazeteciye verdiği mülakatta 'Erbakan hükümetinin yıkılmasında benim medya grubumun çok büyük katkısı var' diyor.

DEMİREL ÇİLLER'E TERS KÖŞE YAPIYOR

Ondan sonra da Sayın Demirel ters köşe yaparak, görevi bekleyen Tansu Çiller'e değil Mesut Yılmaz'a veriyor. Yılmaz büyük bir hararetle hükümet kurma çalışmalarına başlıyor.

MESUT YILMAZ AYDIN DOĞAN'A 'GEÇMİŞ OLSUN' ZİYARETİNE GİDİYOR

Tam bu günlerde, Hürriyet'in önünde bir ses bombası patlıyor. Bunun üzerine  Mesut Yılmaz 29 Haziran Pazar günü, o yoğun hükümet kurma çalışmaları esnasında Sayın Aydın Doğan'ın Çamlıca'daki evine geçmiş olsun ziyaretine gidiyor.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.