Almanya'da büyük skandal; Hemşirenin paylaşımı gerçeği ortaya çıkardı!

Almanya'da büyük skandal; Hemşirenin paylaşımı gerçeği ortaya çıkardı!

Almanya'daki skandalı bir hemşirenin sosyal medyada yaptığı paylaşım ortaya çıkardı!

Covid testi pozitif çıkan hemşireler zorla çalıştırılıyor!

Almanya’da bir hemşirenin sosyal medya paylaşımı ülkedeki skandal bir uygulamayı ortaya çıkardı.

Mariola Patrycja Andres adlı yaşlı bakım evinde çalışan bir hemşire, sosyal medya paylaşımında, Covid-19 testi pozitif çıkan hemşirelerin koruyucu semptomları bitene kadar koruyucu ekipman ile çalışmaya zorlandığını iddia etti.

Anders, Alman Sağlık Bakanlığı tarafından temin edilen maske ile çektiği fotoğrafı da paylaşarak “Birkaç nefesle ıslanan kalitesiz maskelerle boğuşuyoruz. Hükümetimize bu harika hediye için teşekkür ediyorum. Çok büyük bir facia yaşamıyor olsaydık bu hediye için mutlu bile olabilirdim,” dedi.

Alman hemşirenin feryadı sosyal medyada yankı buldu.

Almamya’da Coronavirüs ile mücadelenin amiral gemisi konumundaki Federal ajans Robert Koch enstitüsü’nün bu uygulaması gözleri yaşlı bakım evlerine çevirdi. Avrupa’nın diğre ülkelerinde binlerce yaşlı insan Covid-19’dan hayatını kaybetti. Yaşlı ınsanların terkedilmiş cesetlerini askerler topladı. Almanya ise bu konuda çok daha iyi durumda idi. Ancak sözkonusu uygulamanın Almanya’da da birçok yaşlıya Covid-19 bulaşmasına neden olabileceği belirtildi. Almanya’da sağlık alanındaki en büyğk eksik hasta bakıcı personeli alanında görülüyor. Skandal uygulamaya personel eksikliği dolayısı ile gözyumulduğu düşünülüyor.

COVİD-19 TEST SONUCU 11 GÜNDE ÇIKTI

Almanya'da hemşire gibi sağlık sisteminin vazgeçilmez yardımcı elemanlarının yetersizliği zaten biliniyordu. Alman hükümetinin bu boşluğu doldurmak amacıyla Almanya dışından yetişmiş eleman alma çabaları Türkiye'de de gündeme oturmuş, sağlık çalışanlarının almanca kurslarına ilgisini artırmıştı.

Corona mücadelesinin ilk günlerinde, yaşlı nüfusa rağmen, yüksek hasta sayısı ve düşük ölüm yüzdeleriyle gıpta ile bakılan Almanya, gelinen şu noktada, ölüm hızının hızla yükselerek Türkiye'yi geride bırakarak, endişe vermeye başlamıştır.

Robert Koch Enstitüsü'nde yaşanan skandal gelişme, tüm Almanya'da yankılanarak, yaşlısı çok olan ülkenin pandemiden kötü etkileneceği endişelerini artırdı. Terk edilmiş yaşlıların varlığı, giderek daha çok medyada yer almaya başlaması, olayı daha da dramatize etmiş, Alman vatandaşlarının kaygısını artırmıştır.

Mariola Anders’ın paylaşımı, Alman hükümetinin COVID mücadelesindeki yetersizliğini ve aymazlığını da ortaya koymuştur.

Almaya'da ikamet eden Gazeteci Tuba Sarıaltın yakınlarının COVID testlerinin sonuçlanmasının uzun zaman aldığına dikkate çekerek, yakın zamanda Almanya çöküşe gidebilir ifadesinde bulundu. Neyseki Sarıaltın'nın yakınlarının uzun sürede de olsa elde edebildiği sonuçta sağlıklı olduğu da ortaya çıkmıştığını twitter hesabından paylaşmıştır.

Geldiğimiz noktada Almanya'da 140 bin COVID hastasının, 71'i türk olmak üzere 4 bin kadarı vefat etmiştir.

almanya-da-skandal-hemsireler-zorla-calistiriliyor-parantez.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum