28 Şubat darbecilerinden Çevik Bir tahliye edildi!

28 Şubat darbecilerinden Çevik Bir tahliye edildi!

83 Yaşındaki Çevik Bir 1 senedir cezaevindeydi...

28 Şubat darbesi davasından müebbet hapis cezası alan Çevik Bir, 21 Ağustos 2021'den bu yana cezaevindeydi...

Çevik Bir'in avukatı Ümit Kara, 15 Haziran'da İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na infaz erteleme talebiyle dilekçe vermişti.

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel de Çevik Bir ile ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a mektup yazarak, denetimli serbestlikle ev hapsinde tutulmasını istemişti.

Çevik Bir, 21 Haziran'da İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Hastaneden verilen raporda, "Hasta 21-24 Haziran tarihleri arasında Nöroloji Kliniği adına mahkum koğuşuna yatırılarak izlenmiştir. Hastanın demans tanısı mevcuttur. 3 Eylül 2021'de yapılan testle 21 Haziran 2022'de yapılan test karşılaştırıldığında geçen süre içinde kötüleşme izlenmiştir" denildi.

Yapılan diğer muayene sonuçlarının da yer aldığı raporun sonuç kısmında ise, "Cezaevi koşullarında hayatını yalnız idame ettiremez. Hastanın demans tanısı olup, hastalığı ilerleyicidir. Cezasının infazının ertelenmesi gerekir. Hastalığı süreklidir. Hastanın rehabilitasyon ile düzelebilecek bir hastalığı olmadığı için R tipi ceza infaz kurumunda kalması uygun değildir" denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.