Trump derin ABD’ye meydan okudu!

Trump derin ABD’ye meydan okudu!

Başkan Donald Trump, bu kez ABD müdahaleciliğine karşı çıktı. West Point’te yeni mezun olan askerlere seslenen Başkan Trump, bitmeyen savaşlar dönemini sonlandıracaklarını ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump cumartesi günü, New York yakınlarındaki West Point kentindeki Ordu Akademisi’nin 2020 mezuniyet törenine katıldı. Ordunun üst düzey yetkilileriyle yaşadığı uzlaşmazlıklar nedeniyle Başkan Trump’ın konuşması merakla bekleniyordu.

“Biz Dünyanın Polisi Değiliz”

Donald Trump, “Bitmeyen sonsuz savaşlar dönemini sonlandırıyoruz. Uzak topraklarda, birçoğunun ismini bile duymadığı yerlerde çok eskiden beri devam eden anlaşmazlıkları çözmek Amerikan ordusunun görevi değil. Biz dünyanın polisi değiliz” dedi.

Düşmanlarına mesaj vermeyi de ihmal etmeyen Başkan Trump, “Fakat düşmanlarımız şunu da bilmeli: Eğer halkımız tehdit edilirse, eyleme geçmek için asla tereddüt etmeyeceğiz. Ve bundan sonra savaşırken sadece kazanmak için savaşacağız” dedi.

“Burada Her Irk, Din, Renkten İnsan Var”

Irkçılık tartışmaları ile ilgili de konuşan Donald Trump, “Kasaba ve kentlerden, farklı farklı eyaletlerden geliyorsunuz. Burada her ırk, din, renkten insan var. Ancak buraya girdiğinizde, Amerikan ulusuna onurla hizmet eden tek bir ekibin, bir ailenin parçası olmayı kabul ediyorsunuz” dedi.

Trump Pentagon Çatışması

ABD Başkanı Trump’ın, George Floyd’un öldürülmesinin ardından düzenlenen protestolarla ilgili, “Eğer bir şehir ya da eyalet vatandaşların canını ve malını koruyacak önlemleri almazsa oraya orduyu gönderecek ve onlar için sorunu hızla çözeceğim” demesine Pentagon’dan sert yanıt gelmişti. ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri, Başkan Trump’ın açıklamasının, Pentagon’da “derin ve büyüyen bir rahatsızlık” yarattığını ifade etmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.