"Orantısız zekâ üniversitesi..."

"Orantısız zekâ üniversitesi..."

"LGBTİ kulübümüze vereceğim destekle" deseydi...

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna, Boğaziçi Üniversitesi'nde durduk yerde tırmandırılmaya çalışılan olayları yorumladığı yazısında, Rektör Melih Bulu'nun öğrencilerle yaptığı online konuşmayı değerlendirirken, "LGBTİ kulübümüze vereceğim destekle üniversitemizin adını tüm dünyada 'cinsiyet ayrımcılığına' karşı etkinliklerin merkezi haline getireceğim..." deseydi aynı şekilde "Yav istemiyoruz!" derler miydi?" diye sordu...

Geçtiğimiz günlerde aşağılık bir sapkınlığa daha imza atan, "Boğaziçi LGBTİ Kulübü"nün, "Trans çocuklar vardır" diye yayınladığı bildiriye de atıf yapan Tuna, Boğaziçi'nde tırmandılmaya çalışılan olayla ilgili şunları yazdı;

"Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Melih Bulu kendisini protesto eden öğrencilerin arasında konuşurken bir ara "Network çok önemli..." diyor.

Bir öğrenci kızımız fırsatı kaçırmıyor, şappadak o espriyi patlatıyor:

"Çokomelli..."

Orantısız zekâ böyle bir şey galiba. "Çok" ve "önemli" sözcüklerinden çikolata markası üretebiliyor maşallah.

Daha orantısız zekâya sahip olsaydı, "Çok" sözcüğünden apostrof marifetiyle üreteceği "Ok"u istemediği rektöre saplayabilirdi.

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil dostumuz vaktiyle böylesi bir seri üretime girmiş, "Ak'deniz, Or'ganizasyon, İcra'at, Şeker'leme, Top'lum, Şam'piyon, Benj'amin..." diye kaptırıp gitmişti.

Sanırım bu yeteneği de Bekir Coşkun'dan kapmıştı. (Işıklar içinde yatsın, "Reception"dan apostrof marifetiyle "Recep" üreterek dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşmayı başarmıştı.)

Hay Allah! "Çokomelli" ha?!

Gel de gül gül ölme!"

Yazının tamamını okumak için:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.