Meksika Devlet Başkanı Obrador: "Çocuklarımızı aşılatmayacağız, büyük ilaç şirketlerine rehin olmayacağız!"

Meksika Devlet Başkanı Obrador: "Çocuklarımızı aşılatmayacağız, büyük ilaç şirketlerine rehin olmayacağız!"

Halkımız ve ülkemiz; çocukları Covid-19 aşısı yapılması gerektiği düşüncesiyle korkutan ilaç firmaları tarafından rehin alınmayacak!

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ülkesinin Big Pharma'ya (Büyük ilaç şirketleri)ne rehin olmayacağını söyledi!

Obrador, bu yüzden internetin kesilebileceğini başka tehditlerle de karşılaşabileceklerini belirtiyor...

adam.jpg

Konu ile ilgili haberin detayları şöyle:

"Uyuşturucu firmalarının baskısına boyun eğmeyeceğiz"

Sosyal medya kullanıcıları, Başkan Andres Manuel López Obrador'un çocuklar için Kovid aşısı satın almayı reddetmesinin ardından ciddi tepkilerle karşılaşabileceğini ve Meksika'nın uyuşturucu firmalarının baskısına boyun eğmeyeceğine söz verdi.

Bu hafta başlarında yaptığı açıklamalarda Meksikalı lider, hükümetinin hâlâ bilim camiasının küçükleri aşılamanın faydalarını göstermesini beklediğini söyledi.

Obrador, kesin kanıt sağlanana kadar Meksika'nın çocuklar için aşı satın almayı reddedeceğini duyurdu ve ilaç firmalarının Covid-19 aşılarından rekor satışlar elde ederken tıbbi gerekliliği sağlamaktan daha fazla kar elde etmeye odaklanmış göründüğünü de sözlerine ekledi.

"İlaç firmaları Meksika'yı rehin alamayacak!"

Meksika, sadece iş yapmak isteyen ve çocukları Covid-19 aşısı yapılması gerektiği düşüncesiyle korkutan ilaç firmaları tarafından rehin alınmayacak.

Benzer şekilde, ilaç şirketlerinin üçüncü ve hatta dördüncü doz güçlendirici aşıları uygulamaya koyma planlarını eleştirdi ve iğnelerin “gereksiz” olabileceğini düşündü.

"Bilimsel kanıt yok!"

Aynı konuda konuşan Sağlık Müsteşarı Hugo López-Gatell, Mexico City'nin ikinci en eski günlük gazetesi Excélsior, yetişkin nüfus arasında yüksek aşılama oranı göz önüne alındığında, aşının küçükler için "gerekli" olduğunu gösteren "hiçbir bilimsel kanıt" bulunmadığını iddia etti. , bildirdi.

Meksika, Pfizer, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Sinovac'ın yanı sıra Rus Sputnik V tarafından geliştirilen aşılar da dahil olmak üzere acil kullanım için bir dizi Covid aşısını onayladı.

meksika-devlet-baskani-ekran-goruntusu.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.