Koronavirüs AB’nin sonu olacak!

Koronavirüs AB’nin sonu olacak!

Amerikalı finans spekülatörü George Soros koronavirüs salgınının Avrupa Birliği’nin sonunu getirebileceğini iddia etti. 89 yaşındaki Soros, yaptığı açıklamada “AB'nin hayatta kalması konusunda endişeliyim çünkü AB eksik bir birlik” dedi.

Star gazetesinde yer alan habere göre, spekülatör milyarder George Soros, Koronavirüs salgını ortasında, Almanya Anayasa Mahkemesi ile Avrupa Merkez Bankası arasındaki krizi göstererek, 'Kurumlar arası hesaplaşma Avrupa Birliği'nin sonu olacak.' dedi. Macar asıllı Amerikalı milyarder George Soros, AB'deki olgunlaşan kurumsal hesaplaşmanın, birliğin sonu olabileceğini ileri sürdü.

Koronavirüs salgınını 'hayatının krizi' olarak nitelendiren para spekülatörü George Soros, Independent'e verdiği röportajda, pandemi ve sonrası için çarpıcı iddialarda bulundu.

Soros, "AB'nin hayatta kalması konusunda endişeliyim, çünkü bu eksik bir birliktir." dedi.

Soros, Almanya Anayasa Mahkemesi'nin, geçtiğimiz hafta, Avrupa Merkez Bankası'nın mali durumu kötü olan ekonomileri canlandırmak için uyguladığı tahvil alım programının Almanya Anayasası'nı ihlal ettiği konusundaki uyarısını hatırlatarak, bu konuda ciddi endişelerinin olduğunu belirtti.

AB yetkilileri Pazartesi günü Berlin'e karşı yasal işlem yapılmasının olası olmadığını söylemesine rağmen, Avrupa Komisyonu buna yanıt olarak Almanya'yı dava etmekle tehdit etti.

Soros, "Karar, tam da Almanya'nın en saygın kurumu olan Almanya Anayasa Mahkemesi tarafından verildiği için, Avrupa Birliği'ni hukukun üstünlüğüne dayanan bir kurum olarak yok edebilecek bir tehdit oluşturuyor.' dedi.

Soros ayrıca, Avrupa Adalet Divanı tarafından alınan kararları sorgulamanın, Polonya ve Macaristan gibi AB ile zaten hukukun üstünlüğü konusunda çatışmış olan diğer üye ülkeler için emsal teşkil edebileceğini söyledi.

Soros, "Alman mahkemesinin kararı, AB'nin bu gelişmelerle mücadele etmesini engelliyorsa, bildiğimiz gibi AB'nin sonu olacak" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.