Bazı ABD işbirlikçileri için "ibretlik" bir son!

Bazı ABD işbirlikçileri için "ibretlik" bir son!

ABD, bu kuklayı kullandı, kullandı... Ve sonuç...

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi, dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

ABD o zaman gündüz gözüyle işlenen bu vahşi cinayete söz etmediği gibi, cinayetin arkasındaki isim olan Prens Selman'ı ABD'de ağırlamış, bir çok anlaşmaya imza attırmıştı.

Suudi Arabistan yönetimi suçlamaları kabul etmese de Türkiye ilk günden bu yana gerçeklerin ortaya çıkması için olayın üzerine gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu konuda büyük kararlılık gösterdi.

Gün döndü devir değişti, Prens Selman ile işi biten ABD şimdi onu cinayetten sorumlu tutan bir rapor yayınladı.

Raporda, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu'nda Cemal Kaşıkçı'nın yakalanması veya öldürülmesiyle ilgili operasyonu onayladığı sonucuna ulaşıldığı belirtildi.

"Muhalifleri susturmak için..."

"Bu sonuca, Prens Muhammed bin Selman'ın, ülkede karar alma mekanizmalarını kontrol ettiği, cinayette Prens'in önemli bir danışmanının ve güvenlik ekibinin yer aldığı, Prens'in Kaşıkçı da dahil yurt dışındaki muhalifleri susturmak için şiddet içerikli adımlar attığı gerçeklerini baz alarak ulaştık." ifadelerine raporda yer verildi.

prens-selman-iki.jpg

Cemal Kaşıkçı'nın köşe yazarı olarak çalıştığı Washington Post gazetesi tarafından "Muhammed bin Selman cinayetin suçlusu. Biden ona izin vermemeli" başlığıyla yayınlanan yazıda, Selman için talep edilen cezalar sıralandı.

"ABD'ye girişi yasaklansın, mal varlığı dondurulsun"

2018'de işlenen cinayete Veliaht Prens Selman tarafından onay verildiği, Selman'ın olayla ilgili "mutlak karar verici" olduğu kaydedilerek, şöyle denildi:

prens-selman.jpg

Kasap Selman, Mısır kasabı ile 

"ABD daimi oturma izni ve Post'un köşe yazarı olan bir kimseye karşı işlenen bu tiksindirici suç, cezasız bırakılmamalı. Muhammed bin Selman'ın, yasalar altında ABD'ye seyahati engellenmeli ve mal varlığı dondurulmalı."

kasap-selman-washington-post-cizdi.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.